17 Niedziela Zwykła – 29.07.2012 r.

I. W tym tygodniu:

1. Jutro rozpoczyna się pierwszy turnus Wakacji na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia rozpoczynają się od godz.; 10.00 do 15.00. Są jeszcze wolne miejsca na drugi turnus. Zapisy w kancelarii.

2. Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się we wtorek – o godz. 19.00 w starym kościele, a po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia – w dniu składania bagaży. W dalszym ciągu możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą? podając intencję do modlitwy i pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby.

3. W środę  rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jako Polacy i katolicy przeżyjmy ten czas w abstynencji od alkoholu zgodnie z apelem naszych biskupów.

3. W czwartek – 2 sierpnia, w naszej parafii przypada Odpust Matki Bożej Anielskiej, zwany Odpustem Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka. Porządek służby Bożej będzie następujący: o godz. 6.05 – Godzinki. Msze święte będą w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00. Po Sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich zaangażowanych do niesienia sztandarów, chorągwi i baldachimu. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać na zwykłych warunkach tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów (także powszednich), stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego.

4. XXXIV Pielgrzymka Lubelska rozpocznie się w piątek – 3 sierpnia Mszą św. o godzinie 8.30 w katedrze Lubelskiej. Grupa 3 z naszej parafii prowadzoną przez O. Mirosława Ferenca i O. Szymona Janowskiego wyruszy na pielgrzymi szlak. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię Zachęcamy tych, którzy pozostają w domu przy swoich codziennych obowiązkach, do duchowego pielgrzymowania z pątnikami na Jasną Górę. Można to czynić przez modlitwę, uczestniczenie we Mszy św., ofiarowanie swojej pracy, cierpienia oraz innych drobnych aktów pokutnych. Dziękujemy tym, którzy wsparli materialnie uczestników pielgrzymki.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

  • I czwartek miesiąca – zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrągłej od godziny 15.00 – w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
  • I piątek ? nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30. Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  • I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z   Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

II. Ogłoszenia inne:

6. Witamy w naszej parafii: O. Tomasza Mączewskiego, który obejmuje obowiązki wikarego parafii; O. Rafała Sońtę pochodzącego z naszej parafii, który obejmuje funkcje wicerektora w naszym seminarium i brata Zbigniewa Furmana podejmującego posługę furtiana w klasztorze. Przybyłym współbraciom życzymy darów Ducha Świętego i dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej.

7. Kancelaria parafialna w sierpniu czynna będzie tylko po południu w godzinach 17.00-19.00. w czwartek z racji odpustu kancelaria nie będzie czynna.

8. Za wszelkie dobro z Waszej strony, drodzy parafianie i sympatycy naszego kościoła, składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy, aby bliskość Jezusa płynąca z codziennej modlitwy i kontaktu ze słowem Bożym umacniała Wasze serca w całym ropoczynajcym się tygodniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 Niedziela Zwykła – 29.07.2012 r.

  7.00 – O. Marek Skowroński

  8.30 – O. Michał Deja

10.00 – O. Andrzej Derdziuk

11.30 – O. Adam Dobrodziej

13.00 – O. Waldemar Grubka

18.00 – O. Rafał Sońta

19.30 – O. Szymon Janowski

Homilia –  List Episkopatu.

Gdańsk – 21-23 lipaca

 

Piątek: 5.00 ? wyjazd z Lublina. 11.30 ? Gietrzwałd: Msza św., zwiedzanie sanktuarium. Przejazd do Gdańska, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Sobota: śniadanie, zwiedzanie Gdańska i okolic z przewodnikiem. Msza św. w bazylice Mariackiej. Obiadkolacja, nocleg.

 

Niedziela: Przejazd do Krynicy Morskiej. Msza św. w kościele ojców Kapucynów. Powrót do Lublina w późnych godzinach wieczornych.

 

Koszt pielgrzymki wynosi 420 zł i obejmuje:

przejazd autokarem

2 noclegi (pokoje 2, 3, 4-os. z łazienkami)

2 śniadania

2 obiadokolacje

opłatę przewodnika

ubezpieczenie

 

Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 200 zł

w każdą niedzielę maja i czewca w godz. 8.00 ? 11.00

obok Punktu Książki Religijnej (amfiteatr)

Informacje telefoniczne 81 525 14 62, wieczorem

Ze względu na konieczność opłacenia noclegów w lipcu

uprzejmie prosimy o zgłoszenia do końca czerwca

 

16 Niedziela zwykła – 22.07.2012 r.

I. W tym tygodniu:

1. Msza św. nowennowa za wstawiennictwem św. O. Pio – w poniedziałek o godz. 18.00. Intencje do Nowenny można składać w zakrystii.

II. Ogłoszenia inne:

2. Za tydzień w poniedziałek rozpoczyna się I turnus Wakacji na Poczekajce organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na drugi turnus. Zapisy w kancelarii.

3. W dalszym ciągu możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą? pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby. Ofiary można złożyć w zakrystii lub kancelarii.

4. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziadkom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku i wdzięczności wśród swoich najbliższych.

 

 

 

 

 

 

16 Niedziela zwykła – 22.07.2012 r.

  7.00 – O. Andrzej Kiejza

  8.30 – O. Dariusz Miastowski

10.00 – O. Marek Skowroński

11.30 – O. Szymon Janowski

13.00 – O. Waldemar Grubka

18.00 – O. Wiesław Wyszyński

19.30 – O. Dariusz Miastowski

Homilia – celebrans

15 Niedziela zwyka -15.07.2012 r.

I. W tym tygodniu:

1. W piątek imienny będzie obchodził O. Czesław Studnicki ? duszpasterz chorych w naszej parafii. Msza św. w jego intencji w piątek o godzinie 6.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godziny 15.00 ? w kaplicy okrągłej.

II. W przyszłą niedzielę:

3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie poświecenie pojazdów z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa ? patrona kierowców. Samochody do poświecenia należy ustawić na placu wokół kościoła i wzdłuż ul. Monte Cassino po stronie kościoła. Tradycyjnie tego dnia wesprzemy MIWA Polska – poprzez dobrowolne ofiary do puszek wystawionych przy drzwiach kościoła na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

III. Ogłoszenia inne:

4. Spotkanie uczestników grupy brązowej nr 3 Pielgrzymki Lubelskiej na Jasną Górę – odbędzie się 31 lipca o godz. 19.00 w starym kościele. Po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Jeśli ktoś nie może sam iść, a chciałby, żeby ktoś inny zaniósł jego intencje, może o to poprosić pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby. Ofiary duchowego pielgrzymowania można złożyć w kancelarii lub w zakrystii. Szczegóły w gablotach ogłoszeń.

5.Dziękując wszystkim za troskę o kościół i klasztor na nadchodzący tydzień życzymy Wam obfitości Bożych darów a odpoczywającym pięknych chwil.

 

 

 

 

 

 

 

15 Niedziela zwykła – 15.07.2012 r.

  7.00 – O. Czesław Studnicki

  8.30 – O. Adam Dobrodziej

10.00 – O. Piotr Stasiński

11.30 – O. Szymon Janowski

13.00 – O. Waldemar Grubka

18.00 – O. Dariusz Miastowski

19.30 – O. Wiesław Wyszyński

Homilia – celebrans