Niedziela Trójcy Świętej – 03.06.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dziś wraz z całym Kościołem w Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za dar życia i Rodziny. W ramach tego święta dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na budowę świątyni    Opatrzności Bożej w Warszawie. Na stolikach z prasą okolicznościowe foldery.

2. Przypominamy i zachęcamy do udziału dziś w Marszu dla życia. Początek o godz. 15.00. Szczegóły na Plakatach przed kościołem.

II. W tym tygodniu:

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Symbole eucharystyczne można nabyć w przystępnej cenie w naszym Punkcie Ksiązki. O przygotowanie ołtarzy i dekoracji prosimy Neokatechumenat, Oazę Rodzin i Młodzież. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 10.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

4. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci I komunijnych i dziewczynek do sypania kwiatów.

5. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej w 25. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Lublinie. Msza św. w najbliższą sobotę w parafii św. Rodziny w Lublinie pod przewodnictwem. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Nasz współbrat O. Andrzej Derdziuk obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Jubilat odprawi Msze św. dziękczynną w przyszłą niedzielę o godzinie 13.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za Jubilata.

7. Warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, odbędą się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w “Starym kościele”. Konferencję dotyczącą tej tematyki wygłosi o. Marek Skowroński, a następnie będzie miał miejsce mityng otwarty z możliwością postawienia pytań. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Zakończyły się 19 Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. W turnieju wzięło udział 320 chłopców w 29 drużynach. Zwycięzcom gratulujemy zdobycia Pucharów a wszystkim uczestnictwa w mistrzostwach. Dziękujemy także tym, którzy wsparli materialnie zakup pucharów i nagród oraz odpowiedzialnym i sędziom.

9. Chłopców w wieku od 8 do 16 roku życia zachęcamy do udziału w letnim obozie ministranckim ?Wakacje ze Św. Franciszkiem? organizowanym przez naszą parafię. W tym roku obóz ministrancki odbędzie się we Fromborku nad Zalewem Wiślanym w dniach 4 ? 15 lipca, koszt 900zł. Zgłoszenia oraz ewentualne podanie o dofinansowanie wyjazdu dziecka z zakładu pracy u o. Michała Gawrońskiego przy furcie klasztornej, w zakrystii lub telefonicznie.

10. Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i nieustannego pragnienia obecności Jezusa Eucharystycznego w naszym życiu.