5 Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 przed kościołem w godzinach 8.00- 14.00 prowadzi Kiermasz palm.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie dziś o godzinie 18.00.

II. W tym tygodniu:

 

 

 

2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku z racji, że wypadła w V niedzielę W. Postu jest obchodzona jutro – 26 marca. Tego dnia obchodzimy także w kościele Dzień Świętości Życia. O godzinie 6.05 Godzinki o Niepokalanym Pocz. Najśw. Maryi Panny. Msze św. według porządku dnia świątecznego o godzinie: 6.30, 7.30, 8,30, 10.00, 16.30 i o godzinie 18.00. Na Mszy św. o godzinie 10.00 i o 18.00 będzie można podjąć Dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego – modląc się codziennie przez 9 miesięcy w intencji dziecka nienarodzonego. Deklaracje dzieła Duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje należy złożyć jutro do koszyczków ustawionych na stolikach z prasą. Złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Zachęcamy do podjęcia tej formy troski o życie. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólny różaniec w intencji dzieci nienarodzonych. Zgodnie z obietnicą Maryi jedno ?Zdrowaś? odmówione w łączności z różańcem pomaga ratować życie ludzkie zagrożone aborcją. Tego dnia będziemy gościć w naszej parafii Dyrektora Domu Samotnej Matki w Lublinie ? ks. Huberta Czarneckiego. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na potrzeby tego domu.

 

III. W przyszłą niedzielę:

 

3. Niedziela Męki Pańskiej w przyszłą niedzielę. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

 

4. Niedziela Palmowa obchodzona jest także po raz 27. jako Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji głównym ich punktem będzie o godz. 12.00 spotkanie przed Kościołem Świętego Ducha i o godzinie 13.00 Msza św. pod przew. Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika. Szczegóły na plakacie.

 

5. Koncert Wielkopostny w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej JUBILAEUM pod dyrekcją Tomasza Orkiszewskiego w naszym kościele w przyzla niedzielę o godzinie 19.00. Solistką będzie pani Agata Marcewicz-Szymańska z Warszawy. Podczas tego koncertu usłyszymy pieśni pasyjne oraz jedną z części pięknego, polskiego nabożeństwa “Gorzkie Żale”. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości do uczestniczenia w tych chwilach refleksji i zadumy przy muzyce opiewającej Mękę Pańską.

 

6. W ramach akcji Caritas, rozprowadzany będzie w przyszłą niedzielę wielkanocny ?chlebek dobroci?. Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje tego dnia również kiermasz Wielkanocny, na którym będzie można kupić karty świąteczne i stroiki.

 

IV. Ogłoszenia inne:

 

7. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z których zrobiono ponad 100 paczek dla osób potrzebujących pomocy.

 

8. Społeczność Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego przy ul. Krasińskiego 7 zaprasza na DNI OTWARTE 30 i 31 marca. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

 

9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki: autokarową do sanktuariów Europy Środkowej – w lipcu, na pielgrzymkę do Wąwolnicy i na Jasną Górę w czerwcu. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń przed kościołem – od strony zakrystii.

 

10 Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w organizację i uczestnictwo w rekolekcjach: dzieci, młodzieży i dorosłych. Wygłoszone w naszym kościele rekolekcje ks. Pawła Mąkosy są w plikach mp3 na naszej stronie internetowej. Niech łaska płynąca z przeżytych rekolekcji umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.