II Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2012 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka dobrowolnych ofiar na rzecz Polskich Misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Skarbony ustawione są przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.

 

II. W tym tygodniu:

 

2. Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 i Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawnej. Rekolekcje potrwają do środy. Poprowadzi je O. Andrzej Cebula. Od środy rozpoczną się rekolekcje szkolne dla Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego. Poprowadzi je O. Maciej Sokołowski. Z programem rekolekcji uczniowie zostali zapoznani w szkołach.

 

3. Pamiętajmy o uczestnictwie w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy na Medytacje metodą lectio divina – Męki Pana Jezusa według św. Marka. W modlitwie będzie nam pomagać śpiew. Medytacje w każdą środę Wielkiego Postu o godzinie 19.00 w kaplicy okrągłej.

 

4. Zapraszamy na Dzień skupienia dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów w naszym klasztorze, który rozpocznie się w piątek. Informacje i zapisy u O. Michała Gawrońskiego do czwartku.

 

III. W następną niedzielę:

 

5. Podejmujemy comiesięczne spotkania dotyczące gorących tematów i trudnych pytań, przede wszystkim młodych ludzi naszych czasów w ramach spotkań pod hasłem “Mity na stos“. Pierwsze spotkanie za tydzień – o godz. 19.00, w sali okrągłej. Temat pierwszego spotkania: Czy warto razem mieszkać przed ślubem? Serdecznie zapraszamy.

 

IV. Ogłoszenia różne:

 

6. Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego, przygotowujące zespół muzyczny i chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Zapraszamy młodych i dorosłych w każda niedzielę W. Postu o godzinie 18.00 w sali nr 2. Już dziś pierwsze spotkanie.

 

7. Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej zaprasza młodych na rekolekcje wielkopostne ze Świętym Franciszkiem. Rekolekcje odbędą się w dniach 09-11 marca w Serpelicach, koszt całego wyjazdu 60 zł. Zgłoszenia do o. Michała Gawrońskiego na furcie, w zakrystii lub telefonicznie.

 

8. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku wspierającego działania w naszej parafii.

 

9. Znaleziono na przejściu dla pieszych złotą obrączkę. Wiadomość w kancelarii.

 

10. Dziękujemy za wspieranie dzieła pomocy potrzebujących i za wszelkie dobro, z którym się na co dzień spotkamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu.