Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata -20.11.2011 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do Sekretariatu św. Mikołaja w Poradni Rodzinnej po wszystkich Mszach św. (wejście przez Punkt książki lub przy kancelarii), do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekamy na osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj.

II. W tym tygodniu:

2. Msza św. za wstawiennictwem O. Pio – w środę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.

III. W przyszłą niedzielę:

3. I Niedziela Adwentu – okresu rozpoczynającego Nowy Rok Kościelny. Rekolekcje adwentowe będą w naszej parafii w II niedzielę adwentu od 4 do 7 grudnia.

4. O godz. 16.00 w “Starym kościele”, odbędą się warsztaty z zakresu duchowości dotyczące problematyki uzależnień, zwłaszcza od alkoholu. Konferencję dotyczącą tej tematyki wygłosi o. Marek Skowroński, a następnie będzie miał miejsce mityng otwarty z możliwością postawienia pytań. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

5. O godz. 19.15 w amfiteatrze odbędzie się spotkanie z Jackiem Telerem ? himalaistą. Znany jest jako pomysłodawca i organizator ponad 70 wypraw na czterech kontynentach, m.in. w rejonach Kaukazu, Nepalu, Pakistanu, Tybetu, Chin, Równikowej Afryki, Argentyny, Brazylii i Chile oraz w górach byłego ZSRR. Z wykształcenia filozof i terapeuta związany z PAT w Krakowie. Serdecznie zapraszamy.

6. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Lublina-Bazylianówki, będą przed kościołem kwestować na wykończenie rozbudowy swego domu zakonnego z przeznaczeniem na wielofunkcyjną salę spotkań dla dzieci i młodzieży.

IV. Ogłoszenia inne:

7. W kwietniu przyszłego roku jest organizowana samolotowa Pielgrzymka do Ziemi Świętej. Informacje w gablocie ogłoszeń przed kościołem od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii. Zapisy u Proboszcza parafii.

8. We wtorek św. Cecylii ? patronki muzyki kościelnej i śpiewu. Naszej organistce pani Wiktorii i scholom i zespołom śpiewającym w naszym kościele, dziękując za ich posługę, życzymy radości i satysfakcji z wykonywanej posługi w parafii, zdrowia i darów do rozwijania talentów.

9. Wdzięcznością i modlitwą ogarniamy tych, którzy wspomagają modlitwą i ofiarami materialnymi potrzeby parafii, klasztoru i naszego Seminarium Duchownego. Dziękujemy tym, którzy składają ofiary na wystrój prezbiterium. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.