33 Niedziela Zwykła – 13.11.2011 r.

I.                    W tę niedzielę:

 

1.       Skrutacja Słowa Bożego dziś od godz. 16.00 w starym kościele, prowadzona przez Wspólnoty Neokatechumenalne.

 

2.       Chór dziecięcy ze Szkoły Muzycznej,  pod dyr. P. Renaty Kołodyńskiej zaprasza w dziś na Koncert pieśni patriotycznych z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości. Koncert rozpocznie się w naszym kościele o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.  Z racji koncertu nie będzie dziś czuwania fatimskiego po Mszy św. wieczornej.

 

II.                 W tym tygodniu:

 

3.       W dniu dzisiejszym i przez najbliższe dwie niedziele członkowie Stowarzyszenia dyżurują w Sekretariacie św. Mikołaja w Poradni Rodzinnej po Mszach św. w ramach akcji  Pomocnik św. Mikołaja.  Czekamy na Osoby, które chciałyby wesprzeć materialnie przygotowanie paczek  dla dzieci . W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii  i kancelarii. Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj.

 

4.       W najbliższą sobotę w naszej parafii ważne wydarzenie ? II Kongres Wspólnot działających na Poczekajce. Zapraszamy wszystkich, którzy należą do Wspólnot i Stowarzyszenia do wspólnego świętowania i odkrywania radości tworzenia ?wspólnoty wspólnot?. Zapraszamy także i tych, którzy szukają swego miejsca w parafii. Kongres rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godzinie 11.00. Szczegółowy program na plakatach w gablotach ogłoszeń.

 

III.               W przyszłą niedzielę:

 

5.      Jako duszpasterze naszej parafii odpowiadając na potrzeby formacji religijnej dorosłych,  podjęliśmy inicjatywę głoszenia raz w miesiącu kazań katechizmowych opartych na Katechizmie Kościoła Katolickiego, tłumaczących prawdy naszej wiary. Pierwsze kazanie katechizmowe w przyszłą niedzielę. Temat: Wierze w życie wieczne. Sąd szczegółowy: niebo, czyściec, piekło. Zachęcamy też do lektury Katechizmu.

 

IV.                Ogłoszenia inne:

6.       Z inicjatywy nowopowstałego Stowarzyszenia Obrońców Wąwozów “Zimne Doły” w w poniedziałek  o godz. 9.30 przy ul. Rogińskiego 43a odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Konstantynów i Węglin Północny. Tematem spotkania będzie rujnacja wąwozu pomiędzy ulicami Rogińskiego i Poloniusza przez nowopowstające osiedle domków jednorodzinnych. Spotkanie odbędzie się przy obecności Telewizji Polskiej. Organizatorzy zachęcają do obecności. Tego samego dnia o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia i mieszkańców obu dzielnic z władzami miasta przy ul. Rogińskiego 23.

 

7.       Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwa i ofiarami materialnymi wspierającymi prace remontowe w kościele i klasztorze. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelii Jezusa Chrystusa.