26 Niedziela Zwykła – 25.09.2011 r.

I.                    W tę niedzielę:

 

1.       Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowa peregrynacja relikwii bł. Anieli Salawy, Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, beatyfikowanej 20 lat temu przez obecnie bł. Jana Pawła II. Relikwie Błogosławionej przechodzą od wspólnoty do wspólnoty III Zakonu w granicach regionu lubelskiego. Przez cały tydzień w ciągu dnia będą przebywały w domach i rodzinach sióstr i braci z FZŚ, wieczorem będą zwracane na czas Mszy Świętej, aby każdy z wiernych miał do nich dostęp.

 

2.       Dziś rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. O godz. 17.30 zapraszamy na Godzinki o św. Franciszku, o godz. 18.00 na Mszę św. z kazaniem nowennowym.

 

II.                 W tym tygodniu:

 

3.       W najbliższą środę o godz. 20.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert organowy w ramach Konferencji naukowej “Zrozumieć człowieka, zrozumieć świat”, organizowanej przez UMCS. Wstęp wolny.

 

4.       W czwartek swoje imieniny będą obchodzili: o. Michał Gawroński ? wikary parafii i o. Michał Deja ? ojciec duchowny naszego seminarium. Msza św. w intencji o. Michała Gawrońskiego w czwartek  o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5.       W sobotę rozpoczyna się miesiąc Różańca św. Modlitwę różańcową będziemy odmawiać codziennie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele, a jeśli nie możemy być na wspólnym różańcu w kościele, odmówmy różaniec razem z Rodziną w naszych domach.

 

6.       W tym tygodniu przypada I sobota ? o godzinie 18.00 Msza św., a po niej nabożeństwo zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

III.               W przyszłą niedzielę:

 

7.       Msza św. rozpoczynającą przygotowanie do I Komunii św. dzieci z klas drugich i ich rodziców – o godz. 14.05.

 

8.       Spotkanie członków Żywego Różańca za tydzień o godz. 15.00 w kaplicy M.B. Fatimskiej. Zapraszamy na to spotkanie także tych, którzy chcą włączyć się w codzienne odmawianie modlitwy różańcowej należąc do grup różańcowych.

 

9.       Spotkanie pielgrzymkowe Grupy nr 3 odbędzie się w następną niedzielę, tj. 2 października: rozpocznie się Eucharystią o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy wcześniej chodzili w tej grupie, a nie mogli być w tym roku.

 

IV.                Ogłoszenia inne:

 

10.   Jest jeszcze jedno miejsce wolne na pielgrzymkę do Ziemi świętej z Jordanią: od 19 do 30 listopada. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i u proboszcza.

 

11.   Oaza młodzieżowa działająca przy parafii zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na spotkania w piątki na godz. 18.00 do sali nr 5.

 

12.   Dziękujemy za wszelkie dobro i otwarcie się na inicjatywy i potrzeby parafii. Niech wsparcie św. Patronów naszej parafii umacnia serca w wierności Bożym przykazaniom.