23 Niedziela Zwykła – 03.09.2011 r.

I.                    W tym tygodniu:

 

1.       W czwartek 8 września – przypada kościelne święto Narodzenia NMP (zwanej Siewną). O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Msze św. będą sprawowane w porządku dnia powszedniego: 6.30, 7.15, 8.00 i 18.00. Tego dnia  w Nowym Mieście nad Pilicą 4 naszych braci złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Otoczmy ich naszą modlitwą.

 

II.                 Ogłoszenia różne:

 

2.       Po wakacyjnej przerwie wznawia swoja działalność Parafialna Poradnia Rodzinna. Informacje znajdują się  gablotach ogłoszeń. Porady prawne w poniedziałki od 19 września.

 

3.       Pierwsze spotkanie (Msza św. i katecheza) dla dzieci z kl. II i ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św. odbędzie się  niedzielę 2 października o godz. 14.00 w kościele. Zapisy dzieci, które mieszkają na terenie naszej parafii, a uczęszczają do szkół poza parafią, będą odbywać się w niedziele: 11 i 18 września po Mszy św. o godz. 11.30 w Sali nr 3  (za kancelarią parafialną). Terminy I komunii św. i rocznicy i komunii św. w naszej parafii – w gablocie ogłoszeń od strony kaplicy krągłej i  na stronie internetowej parafii.

 

4.       Bardzo prosimy Rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkoli o zatroszczenie się o katechezę dzieci. Należy złożyć deklaracje u Dyrekcji Przedszkola o woli uczestnictwa dzieci w katechezie. Katecheza objęte są dzieci od 3 roku.

 

5.       W wakacje w naszej wspólnocie zakonnej na Poczekajce nastąpiły zmiany personalne. Do naszej wspólnoty przybyli: O. Józef Korzeniowski i O. Andrzej Cebula. Kapłanom, którzy przybyli do naszej wspólnoty życzymy obfitości Bożych darów i dobrego samopoczucia we wspólnocie.

 

6.       Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy. W ostatnim tygodniu została zamontowana VII stacja Drogi krzyżowej: Na nadchodzący tydzień życzmy Wam wytrwałości w codziennej modlitwie i odwagi świadczenia o Chrystusie w naszych Rodzinach.