21 Niedziela Zwykła -21.08.2011 r.

1. Wszystkim pielgrzymom, którzy uczestniczyli w Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, dziękujemy za ich modlitwę w naszych intencjach oraz w intencjach parafii i klasztoru. Dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się nad przygotowaniem pielgrzymki, zorganizowaniem transportu, miejsc noclegowych, opieki medycznej, wyżywienia i porządku. W szczególny sposób dziękujemy przewodnikowi naszej grupy 3 ?brązowej?, O. Mirosławowi Ferencowi, kapłanom a także Braciom Klerykom uczestniczącym w tej i innych pielgrzymkach.

2. W geście solidarności wspomagamy dziś materialne głodujących Afrykańczyków, przeżywających klęskę suszy. Dobrowolne ofiary można złożyć do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła.

3. Zapraszamy ludzi młodych do Serpelic na Golgotę Młodych – w dniach 24 -28 sierpnia. Warto przeżyć kilka dni we wspólnocie ludzi, którzy chcą stanąć u stóp Krzyża. W te dni zapraszamy młodych ludzi do wspólnej modlitwy, słuchania świadectw życia ludzi doświadczonych krzyżem, spotkań w grupach i koncertów oraz inscenizacji ewangelizacyjnych w plenerze. Informacje na naszej stronie internetowej. Dziś ostatni dzień zapisów w zakrystii przy furcie.

4. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przypada w tym roku w piątek. Msze św. w naszym kościele według porządku świątecznego. O godzinie 6.05 Godzinki o N.M.P. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św., aby podziękować naszej Królowej za opiekę nad naszym narodem. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W naszym klasztorze przy Krakowskim Przedmieściu w piątek wieczorem odszedł do Pana O. Tytus Pluta – wieloletni proboszcz naszej parafii i budowniczy tego kościoła. Uroczystości pogrzebowe odbędą się najprawdopodobniej we wtorek w kościele przy Krakowskim Przedmieściu. Dokładny dzień pogrzebu i godzinę poznamy w poniedziałek.

6. Niech nadchodzący tydzień obfituje w obecność Boga w naszym życiu i dawanie świadectwa wierności przykazaniom.