13 Niedziela Zwykła – 26.06.2011 r.

I.                    W tym tygodniu:

 

1.       We środę – 29 czerwca, przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek służby Bożej będzie świąteczny: Msze św. będą odprawiane o: 6.30,7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny używając z pobożną intencją przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Papieża albo przez biskupa albo nawiedzając Archikatedrę albo Bazylikę Mniejszą, z dodaniem wyznania wiary.

 

2.       Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci I komunijnych i dziewczynek do sypania kwiatów.

 

3.       W środę  rozpoczynają się Dni Parafii na Poczekajce pod hasłem Wspólnota to ty i ja. Główną ideą tych dni jest umocnienie więzi naszych parafian a także podziękowanie Bogu  i Maryi za opiekę nad naszą parafią.. Program tych dni jest następujący:

 

?          Środa   szczególnie zapraszamy seniorów z naszej parafii, za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

?          Czwartek ? dzień modlitwy za Rodziny. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00. Na koniec Mszy św.- rodziny będą mogły podejść do indywidualnego błogosławieństwa. Tego dnia zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświecenie ziół  po wieczornej procesji podczas nabożeństwa czerwcowego.

 

?          Piątek ? to uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Dzień modlitw o świętość  życia kapłanów. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Szczególnie zapraszamy do naszego kościoła młodzież gimnazjalną, szkół średnich i studentów  – za których będziemy się modlić podczas Mszy św. o godzinie 18.00.To także I  piątek ? nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30.   Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

 

?          Sobota   to Patronalny Odpust Parafialny ? Niepokalanego Serca Maryi ?  imieniny naszej parafii i zarazem I sobota miesiąca.  Msze św. według porządku świątecznego. Rano o 6.05 Godzinki o NMP. Msze św. o godzinie 6.30, 7.30, 8.30.  O  godzinie 10.00 modlitwą ogarniemy tegorocznych jubilatów obchodzących 25 i 50 rocznicę sakramentu małżeństwa. Jubilaci mogą zgłosić jeszcze dziś w zakrystii swój jubileusz. Po południu Msze św. o godzinie 16.30 i główna Suma odpustowa o godzinie 18.00 ? której będzie przewodniczył ks. prof. Marian Zając.  Po Mszy św. oddamy się na nowo naszą parafię w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

II. Ogłoszenia inne:

 

4.      Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 a pojawi się Msza św. wakacyjna o godzinie 19.30.

 

5.       W lipcu, sierpniu i wrześniu konferencje przed Chrztem odbywać się będą w I  i III  sobotę miesiąca.

 

6.       Poradnia Rodzinna w lipcu i sierpniu nie będzie czynna. Czynne jest jedynie w środy poradnia przedmałżeńska.

 

 

7.       Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony  ludzi, radości płynącej z Dni parafii i udanego wypoczynku dla rozpoczynających wakacje.