Niedziela Trójcy Świętej -19.06.2011 r.

1.      W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Medytacja nad Słowem Bożym prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne dziś od 16.00 w starym kościele.

 

II. W tym tygodniu:

 

2.       Zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w najbliższą środę. Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 38 o godzinie 9.00, a dla Gimnazjum nr 7 o godzinie 10.00.

 

3.       W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Symbole eucharystyczne można nabyć w przystępnej cenie w naszym Punkcie Ksiązki. O przygotowanie ołtarzy i dekoracji prosimy Neokatechumenat, Oazę Rodzin i Młodzież. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 10.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

 

4.       Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci I-komunijnych i dziewczynek do sypania kwiatów.

 

5.       Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w czwartek o godzinie 18.00. Intencje na Msze św. zbiorową można składać w zakrystii.

 

6.       Uroczystość św. Jana Chrzciciela – w piątek. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

II. Ogłoszenia inne:

 

7.       Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie będzie Mszy św. w starym kościele o godzinie 11.30 dla dzieci.

 

8.       Trwają zapisy na Letnie Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych – organizowane przez parafię i Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. Dwa turnusy w lipcu: 4-8 i 25-29 i w sierpniu 01 – 05. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

 

9.       Na nadchodzący tydzień życzmy dobra ze strony ludzi i zawierzenia wszystkich swoich spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.