VI Niedziela Wielkanocna – 29.05.2011 r.

I. W tę niedzielę:

1. Studenci KUL-u przed kościołem zbierają dobrowolne ofiary na potrzeby Uczelni.

II. W tym tygodniu:

2. W środę rozpoczyna się czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17.30.

3. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na nabożeństwie czerwcowym.

4. Dni odnowy wewnętrznej przypadają w tym tygodniu:

? I czwartek ? adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrągłej od godz. 15.00.

? I piątek ? dodatkowa spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godz. 16.30.

? I sobota    ? Msza św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo I sobotnie zakończone procesją. Podczas Mszy św. ważne wydarzenie – wprowadzimy do naszej parafii relikwie drugiego stopnia (kawałek sutanny) Błogosławionego Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału.

5. Parafialny Festyn Rodzinny w przyszłą sobotę rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 17.00. Podczas festynu będzie można wyłowić ciekawe nagrody, w tym bardzo cenne jak telewizor, rower czy wieża. Przygotowane są różne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, bogata oferta gastronomiczna (obiadu w domu nie trzeba szykować) m.in. kuchnia zakonna Sióstr kapucynek i braci kapucynów. Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z terenu naszej parafii. Wspólnoty działające przy naszej parafii wraz dziećmi i młodzieżą przygotowały różne niespodzianki, kiermasze i konkursy. Będzie możliwość znakowania rowerów (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru) od godziny 12.00 – 14.00. Środki materialne zebrane ze wszystkich działań podczas festynu zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacji dla dzieci z naszej parafii. Wieczorem zapraszamy na koncert zespołu Walter Band z przebojami Abby, Bony M i Michaela Jacksona. Koncert o godzinie 19.30 na ogrodzie. Jeśli pogoda nie dopisze festyn i koncert odbędą się w amfiteatrze.

Bardzo gorąco zapraszamy i prosimy o liczne uczestnictwo w tym święcie naszej parafii. W ubiegłym roku w festynie uczestniczyło kilka tys. ludzi. Nie zmarnujmy pracy, inicjatywy i wysiłku wielu osób. Mamy głęboką nadzieję, że nas nie zawiedziecie!! Program znajduje się na plakatach wywieszonych przed kościołem i na terenie parafii.

III. W przyszłą niedzielę:

6. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to także w Polsce – Święto Dziękczynienia. W ramach tego święta odbędzie się dobrowolna zbiórka do skarbon wystawionych przy wyjściach z kościoła na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. Zapraszamy na premierę filmu: “Pójdź za mną. Testament Jan Pawła II” – autorstwa Wandy RóżyckiejZborowskiej ? w przyszłą niedziele o godzinie 17.00 do naszego amfiteatru. Po projekcji spotkanie z autorką filmu. Wstęp wolny.

IV. Ogłoszenia inne:

8. Jest jeszce 5 miejsc wolnych na pielgrzymkę do Lourdes, Paryża i Santiago de Compostela z wypoczynkiem nad morzem Kantabryjskim. Ostatni tydzień zapisów. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

9. Dziś w naszej parafii dzień szczególnej troski o dzieci. Przed kościołem młodzież rozprowadza słodkie cegiełki ? w postaci czekolad ze specjalnym okolicznościowym nadrukiem parafii. Cena wyjściowa 4 zł. Przegotowaliśmy w tym roku również: słodycz Poczekajki – z krówkami w środku w pięknym pudełeczku. Cena wyjściowa 5 zł i kartki pocztowe z naszym kościołem w cenie 0.50 zł. Przez tę formę również wspomożemy materialnie wakacje dla dzieci z naszej parafii. Liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło, szczególnie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafialnych. Przez tyle lat mnie nas zawiedliście. Wierzę, że i w tym roku chętnie weźmiemy udział w tym wspólnym dziele parafii.

10. Pojawiła się długo wyczekiwana XIV stacja Drogi krzyżowej. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w dzieła prowadzone przez parafię czy to przez osobiste uczestnictwo, czy też wspieranie materialne. Życzymy wam odwagi zawierzenia Rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a dzieciom z okazji Dnia Dziecka wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem i miłości płynącej od najbliższych.