IV Niedziela Wielkanocna – 15.05.2011 r.

I. W dzisiejszą niedzielę:

1. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy modlić się podczas Mszy św.

II. W tym tygodniu:

2. Odpust św. Feliksa z Cantalice – kapucyna ? patrona dzieci przypada we środę. Namaszczenie olejem św. Feliksa podczas Mszy świętych według porządku dnia powszedniego. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38 o godzinie 10.00.

3. W przyszłą niedzielę:

4. Pierwsza Komunia św. dzieci z Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.00.

5. Wspólnota ruchu Wiara i Światło zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz ciast przed kościołem. Jest to grupa zrzeszająca osoby z niepełnosprawnością umysłową, ich rodziny i przyjaciół. Starają się raz w roku, w czasie wakacji, wyjechać wspólnie na obóz rekolekcyjno-wypoczynkowy. Nie posiadają na ten cel żadnych specjalnych funduszy, dlatego bardzo proszą o wsparcie.

III. Ogłoszenia inne:

6. Duszpasterstwo młodzieży naszej parafii organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. JP II – liczy się świętość! Wyjazd z piątku na sobotę (04.06) w nocy o godz. 1.00. Koszt 75 zł. Zapisy u O. Mirosława Ferenca lub na furcie do 29 maja.

7. Trwają zapisy nowych kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2012 r. młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową ? do 27 maja. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii, na terenie której kandydat mieszka, a nie w parafii, na terenie której jest gimnazjum. W maju odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapisać można się również u katechetów w Gimnazjum nr 7.

8. Przypominamy, ze zapisy do Gimnazjum nr 7 trwają do końca maja.

9. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i obfitości darów Bożych w codziennym życiu.