III Niedziela Wielkanocna -08.05.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.

 

2.       Dzisiaj będziemy gościć w naszym amfiteatrze o godzinie 19.00 ze spektaklem chrześcijański   teatr “Emanuel” z Lwowa. Tworzą go amatorzy z rożnych wyznań. Występują min. w więzieniach Ukrainy , Rosji i Polski. Przedstawienie “Nietutejszy” opowiada o trudnej drodze nawrócenia i odnalezienia Boga i odbudowania swojej rodziny. Wstęp wolny.

 

II.                 W tym tygodniu:

3.       Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “Miłosierny Samarytanin” działająca w naszej    parafii  zaprasza na rekolekcje – Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania rekolekcyjne rozpoczną się w ten poniedziałek o godzinie 19:00 w amfiteatrze. Spotkania odbywać się będą co tydzień, przez 6 tygodni. Więcej informacji na plakacie przed kościołem (i na stronie www.samarytanin.lublin.pl).

 

4.       Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II i rocznicy Grup Modlitwy Ojca Pio w Lublinie Instytut Teologii Moralnej. Grupy Modlitwy Ojca Pio i Harcerskie Akademickie Koło Żywioły zapraszają na sympozjum naukowo-duszpasterskie Nauczyciele modlitwy – Bł. Jan Paweł II i św. Ojciec Pio w dniu 12 maja we czwartek na godzinie 16. w auli Stefana kard. Wyszyńskiego na KUL. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

 

5.       Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej w piątek 13 maja. Zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie zakończone procesja.

 

III.               W przyszła niedzielę:

 

6.       I Komunia św. dzieci z Szkoły Podstawowej nr 38 o godz. 11.30. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców – w sobotę o godz. 9.00.

 

7.       Wielkanocne spotkanie dla uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę grupy nr 3. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00,  a po liturgii spotkanie w ogrodzie klasztornym.

 

IV.                Ogłoszenia różne:

 

8.       Zapisy nowych kandydatów do przyjęcia  Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas II gimnazjum i starszej, która nie przyjęła jeszcze tego Sakramentu ? w kancelarii parafialnej lub drogą mailową: bierzmowanie.poczekajka@gmail.com ? do 27 maja. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu i przyjęcie go odbywa się w parafii na terenie której kandydat mieszka a nie w parafii na terenie której jest gimnazjum. W maju odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapisać można się również w u katechetów w Gimnazjum nr 7.

 

9.       Zapraszamy do tworzenia drużyny parafialnej, wszystkie chętne dzieci z klas 1-6 nie grające w klubach a chcące przeżyć atmosferę drużynowej rywalizacji, na treningi piłki nożnej, które będą się odbywały w każdy czwartek o godz. 18.00 na boisku przy klasztorze.

 

10.   W imieniu parafii i Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy przekazali 1% ze swoich podatków. Dziękujemy także tym, którzy zaangażowali się w pomoc przy wypełnianiu zeznań podatkowych.

 

11.   Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i  obfitości darów Bożych w codziennym życiu a maturzystom światła Ducha Świętego z zdawaniu egzaminów maturalnych..