Niedziela Miłosierdzia Bożego – 01.05.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.      Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten, kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie Komunię świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. ?Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla grzeszników. W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”.

 

2.      Dziś o godzinie 15.00 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Będziemy modlić się o odpuszczenie naszych grzechów i dziękować Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Poświęcimy także jego obraz, który na stałe będzie wisiał w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

 

3.      Dzisiaj święto CARITAS. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieła tej charytatywnej organizacji, a także nasze charytatywne dzieła parafialne. Ofiary składane dzisiaj do puszek ustawionych przy wyjściach z kościoła – przeznaczone są na ?Fundusz Caritas?.

 

4.      Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godzinie 17.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci.

 

5.      Za zezwoleniem Kurii biskupiej dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka pieniędzy na przeszczep płuc dla Jakuba Bielaka, nieuleczalnie chorego na mukowiscydozę. Jakub ma 23 lata, mimo przeciwności losu studiuje na UMCS-się oraz Uniwersytecie Przyrodniczym. Przed śmiercią może go uratować jedynie przeszczep, który kosztuje 150 tys. Euro.

 

II.                W tym tygodniu:

6.      Msza św. imieninowa naszego zakrystiana Br. Zygmunta Komińczyka – w poniedziałek o godzinie 6.30.

7.      Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski ? będzie obchodzona we wtorek. Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godzinie 6.30. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to zarazem kolejna rocznica Konstytucji 3 Maja. ? święto narodowe. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych. Jest to zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

 

8.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

?        I czwartek ? Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy Matki Bożej.

?        I piątek ? dodatkowa spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie  16.30.

?        I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i czuwanie zakończone procesją.

 

III.             W przyszłą niedzielę:

 

9.      I Komunia św. dzieci z grupy parafialnej o godz. 11.30. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców ? w sobotę o godz. 9.00.

 

10.  Przyszła niedziela w naszej parafii będzie dniem wdzięczności Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Podczas każdej Mszy św. odśpiewamy uroczyste Te Deum. Msza św. dziękczynna będzie odprawiona o godzinie 13.00.

 

11.  Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszym amfiteatrze o godzinie 19.00 ze spektaklem chrześcijański teatr “Emanuel” z Ukrainy. Tworzą go amatorzy z różnych wyznań. Występują m. in. w więzieniach Ukrainy, Rosji i Polski. Przedstawienie “Nietutejszy” opowiada o trudnej drodze nawrócenia i odnalezienia Boga i odbudowania swojej rodziny. Wstęp wolny.

 

IV.              Ogłoszenia inne:


Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra, z jakim spotykamy z Waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo i miłość w Waszych Rodzinach