V Niedziela W.Postu – 10.04.2011

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 rozprowadza przed kościołem palmy – w godzinach 8.00-14.00.

 

2.       Skrutacja Słowa Bożego prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne dziś od godziny 16.00 w starym kościele.

 

II.                 W tym tygodniu:

 

3.       Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę na Mszę św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie.

 

4.       Medytacja nad Słowem Bożym w czwartek o godzinie 19.00.

 

5.       Apel Papieski przygotowujący nas do beatyfikacji Jana Pawła II w sobotę o godz. 21.00.

 

III.                W przyszłą niedzielę:

 

6.       Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją odbędzie się o godzinie 13.00. Będą w niej uczestniczyć wszystkie wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii.

 

7.       Niedziela Palmowa obchodzona jest także po raz 26. jako Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji głównym ich punktem będzie poświęcenie palm na Pl. Litewskim o godz. 12.00, przejście do katedry i Msza św. o godzinie 13.00 pod przew. Administratora diecezji ks. Bpa Mieczysława Cisło.

 

8.       W ramach akcji Caritas w przyszła niedzielę rozprowadzany będzie wielkanocny ?chlebek dobroci?. Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje tego dnia również kiermasz wielkanocny, na którym będzie można kupić karty świąteczne i stroiki.

 

IV.                Ogłoszenia inne:

 

9.       Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary materialne i rzeczowe złożone podczas rekolekcji dla parafian potrzebujących wsparcia, z darów tych przygotowano ponad 100 paczek dla osób potrzebujących pomocy.

 

10.   Osoby korzystające z pomocy Caritas, mające zaświadczenie z MOPR-u, proszone są o zgłaszanie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

 

11.   Zachęcamy do wyjazdu do Rzymu na Beatyfikację Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Władze Rzymu obiecują uprzywilejowane miejsce dla Polaków uczestniczących w uroczystościach na Placu św. Piotra. Zapisy dziś w Punkcie Ksiązki do godziny 14.00.

 

12.   Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki: autokarową do Lourdes i Santiago de Compostela – w lipcu; na pielgrzymkę po Sanktuariach Bałkańskich – we wrześniu i do Ziemi św. z Jordanią – w listopadzie. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń przed kościołem – od strony zakrystii.

 

13.   Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w organizację i uczestnictwo w rekolekcjach: dzieci, młodzieży i dorosłych. Wygłoszone w naszym kościele rekolekcje ks. Eugeniusza Derdziuka, są w plikach mp3 umieszczone na naszej stronie internetowej. Niech łaska płynąca z przeżytych rekolekcji umocni Wasze serca do dobrego przeżycia nowego tygodnia.