IV Niedziela W.Postu -03.04.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę w godz.: 8.00, 10.00, 16.30, 18.00. Natomiast Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży studentów, młodzieży pracującej i bezrobotnej – od poniedziałku do środy o godzinie 19.30.  Okazja do spowiedzi będzie 30 min. przed Mszą św. Program rekolekcji wywieszony jest przed kościołem i na naszej stronie internetowej.  Prosimy nie odkładać obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej na ostatnie dni przed świętami. Ofiary składane na tacę w środę będą naszym darem wdzięczności wobec ks. Rekolekcjonisty. W czasie rekolekcji w przedsionkach kościoła będą wystawione pojemniki, do których można złożyć trwałe produkty żywnościowe. Dary te będą przeznaczone dla parafian potrzebujących pomocy, starszych, chorych i dzieci. Parafialny Zespół Caritas, który zajmie się rozprowadzeniem darów, dziękuje serdecznie za każdy dar. Można także składać ofiary materialne do skarbon wystawionych przy wyjściach w ramach jałmużny wielkopostnej.

 

II.                 W tym tygodniu:

 

2.       W  I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrągłej od godziny 15.00.

 

3.       Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę o godzinie w 9.00 w kościele.

 

4.       Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Adoracji krzyża w czwartki, Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka.

 

III.               W przyszłą niedzielę;

 

5.       Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 7 organizuje Kiermasz palm ? w przyszłą niedzielę w godzinach od 8 -14 przed wejściami do kościoła. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony jako ?Twój dar serca dla Hospicjum?

 

IV.                Ogłoszenia inne:

 

6.       Rozpoczęły się już rozgrywki w XVIII Mistrzostw o Puchar Niepokalanej. Do rywalizacji zgłosiło się 29 drużyn chłopców. Życzymy im sił,  dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego dzieła.

 

7.       Zbliża się dzień beatyfikacji Jana Pawła II. Z tej okazji pragniemy zaprosić Was do współredagowania majowego numeru naszego pisma Zwiastun. Czekamy na Wasze świadectwa spotkań z Papieżem Wojtyłą; refleksje, które zrodziły się po przeczytaniu jego dzieł; niewysłane listy, których adresatem miał/miałby być Jan Paweł II. Do prac pisemnych można dołączyć zdjęcia z Papieżem Prace należy przesłać drogą e-mailową na adres parafii lub złożyć w Kancelarii Parafialnej. Termin: do 26 kwietnia br.

 

8.       Od 11 marca w kinie wyświetlany jest pełnometrażowy film pt. ?Jan Paweł II. Szukałem was”. Zachęcamy do jego obejrzenia. Jest to dobre przypomnienie, kim był Papież ? Polak, a zarazem przygotowanie do przeżycia jego bliskiej beatyfikacji.

 

9.       Dziś wybory do Rad Dzielnic: Konstantynów i Rury. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach, aby wybrać przedstawicieli naszych osiedli.

 

10.   W zakrystii i w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać do skarbony ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na wielkanocny wystrój kościoła.

 

11.   Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii, kancelarii lub przy furcie klasztornej, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Do zgłoszonych chorych udamy się z posługą w następnym tygodniu.

 

12.   W ostatnim czasie decyzją naszych władz zakonnych nastąpiła zmiana na stanowisku przełożonego naszej wspólnoty na Poczekajce. Dotychczasowy gwardian O. Jacek Nowacki zostaje przeniesiony do naszego klasztoru w Białej Podlaskiej. Nowym przełożonym został O. Krzysztof Dudziak pełniący także funkcję wicerektora naszego Seminarium. O. Jackowi dziękujemy za wieloletnią posługę w naszej parafii, klasztorze i seminarium i życzmy zdrowia i łaski Bożej do podejmowania nowych zadań, a nowemu przełożonemu O. Krzysztofowi życzymy darów Ducha Świętego i życzliwości Wspólnoty braterskiej.

 

13.   Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafię. Życzymy obfitych owoców rekolekcji i opieki Bożej.