I Niedziela W. Postu – 13.03.2011 r.

I.                    W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       Czterech braci kleryków z naszego Seminarium przyjmie dziś święcenia Diakonatu w naszym koiciele w Zakroczmiu. Polecamy ich waszej modlitwie.

 

2.       Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy dziś na nabożeństwo po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00.

 

II.                 W tym tygodniu:

 

3.       Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

 

?          Adoracja Krzyża z San Damiano ?  w czwartki o  godz. 19.00 na przemian z medytacja nad Słowem Bożym. W tym tygodniu zapraszamy do pochylenia się nad Słowem Bożym z niedzieli.

 

?          Droga Krzyżowa – w piątki: dla dzieci i gimnazjum o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00.

 

?          Nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00 raz z nauką pasyjną. W tym roku nauki pasyjne poprowadzi O. Jacek Nowacki, przełożony naszej wspólnoty zakonnej.

 

Prosimy bardzo Rodziców, aby zatroszczyli się o uczestnictwo swoich dzieci i młodzieży w Drodze krzyżowej.

 

4.       Okres Wielkiego Postu daje nam okazję do podejmowania wyrzeczeń w formie tzw. Jałmużny Wielkopostnej, również w wymiarze materialnym, na rzecz bardziej potrzebujących w naszej parafii. Puszka na Jałmużnę Wielkopostną znajduje się przy wyjściu bocznym od strony zakrystii i przy głównych drzwiach.

 

5.       Księga Trzeźwości wyłożona jest zakrystii. Zachęcamy abstynencji od alkoholu.

 

6.       W sobotę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Józefie Wróblu w dniu jego imienin. W tym dniu o godzinie 8.00 poświęcimy obraz św. Józefa namalowany przez Br. Piotra Morawskiego, który będzie na stałe wisiał w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

 

III. W przyszłą niedzielę:

 

7.       Ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom – odbędzie się w przyszłą niedzielę.

 

IV.  Ogłoszenia inne:

 

8.       Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu Pit-ów w zamian za 1% na rzecz Stowarzyszenia – w czwartki w godzinach 16.00-19.00 w sali nr 3.  Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć działania w naszej parafii przez przekazanie 1% z podatku, składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

9.       Zapraszamy na Warsztaty muzyczne Triduum Paschalnego. Mają one na celu przygotować zespół muzyczny i chór, który będzie animował śpiew podczas Triduum na Poczekajce. Próby odbywać się będą w każdą niedzielę Wielkiego Postu począwszy od dzisiaj. o godzinie 17:00.

 

10.   Dziękujemy za modlitwę i wspierani materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. Życzymy wierności podjętym postanowieniom wielkopostnym wspartych Bożym Błogosławieństwem.