32 Niedziela Zwykła – 07.11.2010 r.

I .W tym tygodniu:

 

1.       W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.

 

2.       W czwartek 11 listopada przypada 92. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny. 

3.       W sobotę zapraszamy  czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją.

 

4.       Medytacja biblijna – w czwartek o godzinie 19.00 w kaplicy okrągłej.

 

5.       W przyszłą niedzielę ofiary składane  na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne, a do puszek dobrowolne ofiary jako nasza pomoc dla Kościołów prześladowanych.

 

II. Ogłoszenia inne:

 

6.       I w tym roku Święty Mikołaj został zaproszony na Poczekajke dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii ?Poczekajka?, którą rozpoczęliśmy dwa lata temu i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało nam się przygotować ponad 140 paczek dla dzieci. W tym roku pragniemy znów zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy do włączenia się w tę inicjatywę – jako  Pomocnik św. Mikołaja.  Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 60 zł) Zapraszamy w przyszła niedzielę po Mszach św. o 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 do Sekretariatu św. Mikołaja w Poradni Rodzinnej. Będą tam dyżurować członkowie Stowarzyszenia, którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii  i kancelarii. Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc. W tym roku paczkami pragniemy obdzielić także dzieci z terenów powodziowych Lubelszczyzny. Krótki film z ubiegłorocznego spotkania ze św. Mikołajem można zobaczyć na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja przez najbliższe trzy niedziele po Mszy św. o godzinie 10.00 i 11.30. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom. ? w niedzielę 5 grudnia 2010 r o godz. 14.30 w Amfiteatrze podczas miłej zabawy.

 

7.       Przypominamy, ze tradycyjnie co roku opłatki roznoszone są na początku Adwentu przez braci kleryków po wcześniejszym ogłoszeniu w ogłoszeniach niedzielnych. Bardzo prosimy, aby zawiadamiać policje, jeśli jakiś oszust przyjdzie podając się za zakonnika lub że jest  wysłany przez proboszcza parafii. Dziękujemy za pomoc !!!!.

 

8.       Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z którym się spotykamy z Waszej strony drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapałać. Na nadchodzący tydzień życzymy wam bogactwa Bożej łaski i dobra płynącego od drugiego człowieka.