29 Niedziela Zwykła – 17.10.2010 r.

I.                   W tym tygodniu:

 

1.       Jutro obchodzimy święto św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, życzymy dużo sił w tej samarytańskiej posłudze. Zachęcamy do modlitwy za pracowników Służby Zdrowia.

 

2.       Msza św. imieninowa O. Łukasza Woźniaka – Rektora naszego Seminarium kapucyńskiego – jutro o godzinie 6.30. Polecamy jego osobę Waszej modlitwie.

 

3.       Zapraszamy na spotkanie dla nauczycieli, pracowników szkół i uczelni w poniedziałek. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali duszpasterskiej.

 

4.       Spotkania dla studentów i młodzieży pracującej odbywają się w czwartki o godzinie 19.00 w sali nr 3.

 

5.       Po wakacjach wznawiamy Medytacje nad Słowem Bożym w czwartki w kaplicy okrągłej o godzinie 19.00.

 

6.       Msza św. wotywna za wstawiennictwem św. O. Pio – w sobotę 23 października o godzinie 18.00.  Intencje można składać w zakrystii.

 

II.                W przyszłą niedzielę:

 

7.       Przyszła niedziela rozpocznie Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez naszą Prowincje Zakonną.

 

8.       W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na KUL prowadzona przez studentów tej Uczelni.

 

9.       Zapraszamy na koncert poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II “Stabat Mater”, w rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową oraz w czasie poprzedzającym Jego beatyfikację. Koncert odbędzie się też w 300. rocznicę urodzin Giovanniego Battisty Pergolesiego. Organizatorem koncertu jest Lubelskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego i nasza parafia. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 w naszym kościele. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

 

III.             Ogłoszenia różne:

 

10.   Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojne ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Zebrane ofiary przekazaliśmy w kwocie 6694 zł i 50 euro do Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?.

 

11.   Na stolikach wyłożone są kartki wypominkowe, które po wypełnieniu należy złożyć w zakrystii lub w kopercie na tacę. Przez cały listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Prosimy, aby na wypominkach zaznaczyć cyfrą arabską tydzień, w którym będą czytane Wypominki: I – tydzień z osiedla Krasińskiego, II ? tydzień z osiedla Sienkiewicza, III tydzień – z Osiedla Błonie i IV tydzień – z osiedla Konstantynów.

 

12.   W Poradni Rodzinnej działającej w naszej parafii w czwartki porad psychologicznych będzie udział O. Piotr – franciszkanin. Zachęcamy do korzystania z tej formy pomocy. Szczegółowe informacje na temat pracy Poradni znajdziemy w gablotach ogłoszeń.

 

13.   Osoby korzystające z pomocy Caritas proszone są o zgłaszanie się do Kancelarii parafialnej po odbiór artykułów żywnościowych.

 

14.   Za wszelkie dobro duchowe i materialne, z jakim na co dzień się spotykamy, składamy Wam serdeczne “Bóg zapłać” modląc się w Waszych intencjach. Niech Matka Boża Różańcowa wyprasza Wam wszystkim obfitość Bożej łaski.