26 Niedziela Zwykła – 26.09.2010 r.

I.                   W tym tygodniu:

  1. We wtorek przypada pierwsza rocznica śmierci O. Michała Skorupińskiego. Zapraszamy na msze św. w jego intencji we wtorek o godzinie 18.00.

 

  1. W środę swoje imieniny będą obchodzili: O. Michał Gawroński ? wikary parafii i O. Michał Deja ? ojciec duchowny naszego seminarium. Msza św. w ich intencji w środę  o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W piątek rozpoczyna się miesiąc Różańca św., który będziemy odmawiać codziennie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele, a jeśli nie możemy być na wspólnym różańcu w kościele odmówmy tę modlitwę razem Rodziną w naszych rodzinach.

 

  1. Trwa Nowenna przed uroczystością odpustową. Codziennie Godzinki o św. Franciszku o godzinie 17.05,   różaniec i Msza św. z  rozważaniem  nowennowym o godzinie 18.00.

 

  1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

?               I     piątek       dzień     wynagrodzenia za grzechy.  Spowiedź     dzieci     od     godz.      16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

?               I sobota ? Msza św. o godzinie 18.00 i  nabożeństwo po Mszy zakończone procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

II.                W przyszłą niedzielę:

 

  1. Spotkanie członków Żywego Różańca za tydzień  o godzinie 15.00 w kaplicy M.B. Fatimskiej. Zapraszamy na to spotkani także tych, którzy chcą włączyć się w codzienne odmawianie modlitwy różańcowej należąc do grup różańcowych.

 

III.             Ogłoszenia inne:

 

  1. Z okazji 60-lecia parafii ogłosiliśmy konkurs pod hasłem ?Z Franciszkiem przez Maryję we wspólnocie do Jezusa. Diamentowa Poczekajka?. Niestety, konkurs nie spotkał się ze zbyt dużym odzewem. Wzięły w nim udział tylko dzieci z kl. I ? III i jedna osoba dorosła.
    Z tego względu zdecydowaliśmy o innym (niż to było przedstawione w regulaminie) podziale nagród i wyróżnień. Nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych, a także ich prace prezentujemy w ?Zwiastunie?, nazwiska można znaleźć również na internetowej stronie parafii, natomiast wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 4 października, w święto św. Franciszka ? patrona naszego kościoła, na zakończenie Mszy św. o godz. 16.30. Zapraszamy!

 

  1. Dziękujemy za wszelkie dobro i otwarcie na inicjatywy i potrzeby parafii. Niech wsparcie św. patronów naszej parafii umacnia serca w wierności Bożym przykazaniom.