22 Niedziela Zwykła – 29.08.2010 r.

I.                   W tym tygodniu:

 

1.       W środę – 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze św. szkolne będą odprawiane w następującym porządku:

?         godz. 8.00 dla Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej

?         godz. 9.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38  

?         godz. 10.00 dla uczniów z Gimnazjum nr 7

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli. Rodziców ponadto prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o Mszy św. Gdyby rozpoczęcie roku w szkole uniemożliwiało udział we Mszy św., zapraszamy w godzinach dogodnych.

 

Tego dnia wypada tez 71. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.

 

2.      Dni odnowy wewnętrznej:

 

?               I  czwartek ?  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne ? od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy

 

?               I  piątek ? dodatkowa Msza św. dla dzieci o 16.30. Spowiedź od godziny 16.00. Wieczorem spowiedź pół godziny przed Mszą św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

?               I sobota ? różaniec o godzinie 17.30, Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo I sobotnie zakończone procesją z figurą Matki Bożej.

 

3.       Pielgrzymka do Wąwolnicy na uroczystości odpustowe wyruszy z naszej parafii w przyszłą sobotę. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 6.30. Po Mszy św. pielgrzymi wyruszą do Wąwolnicy. Jest możliwość oddania większych bagaży na samochód.

 

II.                W przyszłą niedzielę:        

 

4.       Za tydzień na Mszy św. o godzinie 11.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 

5.       Pierwsza po wakacjach próba scholi w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 w sali nr 2. Zachęcamy chętne dzieci do uczestnictwa w scholi i próbie.

 

III.             Ogłoszenia inne:

                

6.       Msza św. dla dzieci przedszkolnych będzie sprawowana począwszy od niedzieli 19 września o godz. 11.30 w starym kościele.

 

7.       Przedstawiciele Rady Dzielnicy Konstantynów w tym tygodniu będą zbierać przybory szkolne dla dzieci z terenów poszkodowanych powodzią. Dyżur w Sali konferencyjnej w godzinach 16-18.00.

 

8.       Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę “Sanktuaria Podlasia”. Informacje w dziale: pielgrzymki ogólnopolskie.

 

 

9.       Dziękujemy za wszelkie dobro, z jakim się spotykamy z Waszej strony. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w poznawaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, Nauczycielom sił do przekazywania wiedzy, a wszystkim wytrwałości w czynieniu dobra, wspartej Bożym Błogosławieństwem.