18 Niedziela Zwykła – 01.08.2010 r.

I.                   W tym tygodniu:

 

1.       Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Zachęcamy do przeżycia tego czasu w abstynencji od alkoholu zgodnie z apelem biskupów.

 

2.      W poniedziałek – 2 sierpnia, w naszej parafii przypada Odpust Matki Bożej Anielskiej, zwany Odpustem Porcjunkuli. Jest to szczególny odpust darowania kar doczesnych wyproszony przez św. Franciszka. Porządek służby Bożej będzie następujący: o godz. 6.05 – Godzinki. Msze święte będą w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00. Po Sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz wszystkich zaangażowanych do niesienia sztandarów, chorągwi i baldachimu. Odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych, można uzyskać na zwykłych warunkach tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów (także powszednich), spowiedź, Komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego. Bardzo prosimy o uczestnictwo naszych parafian, bo jest to rzeczywista forma przywiązania do parafii i troski o to, co się w niej dzieje.

 

 

3.       XXXII Pielgrzymka Lubelska rozpocznie się we wtorek – 3 sierpnia Mszą św. o godzinie 8.30 w Archikatedrze Lubelskiej. Wraz z grupą 3 prowadzoną przez O. Mirosława Ferenca z  naszej parafii wyruszy na pielgrzymi szlak ponad 100 pątników. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię Zachęcamy tych, którzy pozostają w domu przy swoich codziennych obowiązkach, do duchowego pielgrzymowania z pątnikami na Jasną Górę. Można to czynić przez modlitwę, uczestniczenie we Mszy św., ofiarowanie swojej pracy, cierpienia oraz innych drobnych aktów pokutnych. Dziękujemy tym, którzy wsparli materialnie uczestników pielgrzymki.

 

4.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

 

 

?               I czwartek miesiąca – zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy okrągłej od godziny 15.00 – w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.

 

?               I  piątek ? nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30.   Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.  W tym dniu wypada Święto Przemienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul. Nadbystrzyckiej.

 

?               I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z   Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

II.                Ogłoszenia inne:

 

5.       Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie tylko po południu w godzinach 17.00-19.00.

 

6.       Zwolniły się 4 miejsca na pielgrzymkę do Grecji i na Kretę w dniach 5 – 18 września. Informacja u proboszcza parafii po Mszy św. w zakrystii i na stronie internetowej parafii.

 

7.       Za wszelkie dobro z waszej strony, drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła, składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy, aby bliskość Jezusa płynąca z codziennej modlitwy i kontaktu ze słowem Bożym umacniała Wasze serca w całym ropoczynajcym się tygodniu.