17 Niedziela Zwykła – 25.07.2010 r.

1.      W tym tygodniu:

 

2.      W Poniedziałek rozpoczynają się Wakacje na Poczekajce organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii “Poczekajka”. Są jeszcze wolne miejsca na trzeci turnus od 9 -13 sierpnia. Zapisy w kancelarii.

 

3.      Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się sobotę – o godz. 19.00 w starym kościele, a po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia – w dniu składania bagaży. W dalszym ciągu możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego ?Idę z Tobą? pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 120 zł od osoby.

 

4.      II. W przyszłą niedzielę:

 

5.      W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jako Polacy i katolicy przeżyjmy ten czas w abstynencji od alkoholu zgodnie z apelem naszych biskupów.

 

6.      III. Ogłoszenia inne:

 

7.      Kancelaria parafialna w miesiącu sierpniu czynna będzie tylko po południu w godzinach 17.00-19.00.

 

8.       Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki:

?               do Wilna

?               Sanktuaria Podlasia

?               do Meksyku w lutym przyszłego roku.

 

Szczegóły na temat programu, ceny i zapisów w gablocie ogłoszeń przed kościołem – od strony zakrystii i na stronie internetowej parafii.

 

9.      Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziatkom z racji jutrzejszego wspomnienia rodziców Matki Bożej – św. Joachima i Anny, życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku wdzięczności wśród swoich najbliższych.

 

10.   Dziś na każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę poświęcenia pojazdów z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Krzysztofa ? patrona kierowców. Tradycyjnie wspieramy dzisiaj MIWA Polska – poprzez dobrowolne ofiary do puszek wystawionych przy drzwiach kościoła na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Niech będzie to także dar wdzięczności za opiekę Boga podczas jazdy samochodem. Po zakończeniu Mszy św. zostaną poświęcone wodą świeconą samochody na placu wokół kościoła i wzdłuż ul. Monte Cassino od strony kościoła. Prosimy, aby właściciele stali przy swoich samochodach.