9 Niedziela zwykła – 30.05.2010 r.

I.                   W  tę niedzielę:

 

1.       W dniu dzisiejszym możemy przekazać do pojemników przed kościołem,  trwałe artykuły spożywcze, artykuły chemiczne, nowe koce, kołdry. Nie przyjmujemy używanej odzieży. Zebrane artykuły przekażemy powodzianom z gminy Wilków. Można jeszcze do skarbon przy drzwiach złożyć ofiary  materialne. Zapowiadana na dziś zbiórka na KUL została odwołana na rzecz wsparcia powodzian. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 13 tys. zł. na pomoc powodzianom.  Dziękujemy za hojność dla potrzebujących.

 

II.                W tym tygodniu:

 

2.       We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17.30.

 

3.       W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Symbole eucharystyczne można nabyć w przystępnej cenie w naszym Punkcie Ksiązki. O przygotowanie ołtarzy i dekoracji prosimy Neokatechumenat, Oazę Rodzin i Młodzież. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci pierwszokomunijne, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 10.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

 

4.       Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci I komunijnych i dziewczynek do sypania kwiatów.

 

5.       Dni odnowy wewnętrznej przypadają w tym tygodniu:

 

?               I czwartek ? procesja Bożego Ciała.

?               I piątek ? spowiedź dla dzieci od godziny 16.00  i dodatkowa msza św. o godz. 16.30.

?               I sobota ? Msza św.  godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.

 

III.             W przyszłą niedzielę:

 

6.       W ramach pomocy dzieciom z naszej parafii, wspierając materialnie wyjazdy na wakacje w przyszła niedzielę będą rozprowadzane przez przedstawicieli grup – słodkie cegiełki w formie jubileuszowych czekolad i nowość: słodycz Poczekajki. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Liczymy na waszą hojność.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

7.       W Punkcie ksiązki można dziś bezpłatnie otrzymać karty wstępu dla osób indywidualnych – do sektora na beatyfikacje Ks. Jerzego Popiełuszki, która odbędzie się w przyszłą niedzielę w Warszawie. Z naszej parafii pojedzie jeden autokar pielgrzymów. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w Punkcie ksiązki.

 

8.       Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 10-11 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Radia Maryja przy punkcie ksiązki.

 

9.       Cegiełki na budowę Centrum Jana Pawła II można nabyć jeszcze w zakrystii u br. Zygmunta.

 

10.   Społeczność Gimnazjum nr 7 zaprasza na Festyn Rodzinny z okazji Dnia dziecka, który odbędzie się 1 czerwca na boisku szkolnym w godzinach 15.00 -18.30.

 

11.   Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w dzieła prowadzone przez parafię czy to przez osobiste uczestnictwo czy tez wspieranie materialne. Życzymy Wam odwagi  zawierzenia Rodzin Najświętszemu Sercu Pana Jezusa a dzieciom z okazji Dnia dziecka wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem i miłości płynącej od najbliższych.