Niedziela Zasłania Ducha Świętego -23.05.2010 r.

I.                   W dzisiejszą niedzielę:

 

1.       W dniu dzisiejszym za pobożne i publiczne odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. O godz. 13.00 ? ośmiu naszych diakonów przyjmie ( przyjęło)  święcenia kapłańskie z rąk Ks. biskupa Wacława Depo. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

2.       Wstrząśnięci jesteśmy rozmiarem powodzi w naszej Ojczyźnie. Dziś można złożyć dobrowolne ofiary do skarbon wystawionych przy drzwiach kościoła na pomoc powodzianom. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka organizują wraz z parafią w przyszłą niedzielę zbiórkę do wystawionych koszy trwałych artykułów spożywczych, środków higienicznych, nowych kocy i śpiworów. Zebrane dary przekażemy konkretnie potrzebującym. Zmobilizujmy siły, aby przynajmniej w taki sposób pomóc ludziom, którzy utracili dobytek całego życia. Dary te można też składać w tym tygodniu w kancelarii w godzinach otwarcia.

 

3.       Odpowiadając na prośbę ks. Arcybiskupa Lubelskiego można dziś przed kościołem  przy stolikach wesprzeć budowę Centrum Jana Pawła II po rzez nabycie cegiełek  o nominałach 2, 5, 10 i 50 zł.

 

4.       Ostatni raz wystawiona zostanie sztuka Kaczo ? w naszym amfiteatrze dziś o godzinie 19.00. Bilety można nabyć przed przedstawieniem. Wejście przy kaplicy okrągłej.

 

II.                W tym tygodniu:

 

5.       Jutro drugi dzień Zielonych Świąt –  święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Godzinki. Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00, – kiedy neoprezbiterzy odprawią prymicyjną Mszę św. Zapraszamy na tę uroczystość.

 

6.       Pielgrzymka do katedry Lubelskiej dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. i ich rodziców – we wtorek o godzinie 17.00.

 

7.       Adoracja Krzyża z S. Damiano w środę o godzinie 19.00. Zapraszamy młodzież i dorosłych do śpiewu i medytacji.

 

8.       Dzień Matki w tym roku będziemy obchodzić w środę. Jest to dobra okazja, aby wyrazić naszym ziemskim matkom wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Zachęcamy, aby tego dnia ofiarować uczestnictwo we Mszy św. jako dar wdzięczności i prośby za nasze mamy.

 

9.       Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania  i ich rodziców rozpocznie się najbliższy sobotę – o godzinie 11.00 w amfiteatrze. Jest to ostatni tydzień zapisów do przygotowania do tego sakramentu. Zapisy w kancelarii.

III.             W przyszła niedzielę;

 

10.   Uroczystość Najświętszej Trójcy  kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.

 

11.   Rocznica I komunii św. dla dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I komunii św w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Próby dla dzieci we wtorek i piątek o godzinie 19.00. Spowiedź w sobotę: o godzinie 9.00 ? Sz.P. 38, 9.30 ?z grupy parafialnej i 10.00 z Pierwszej Społecznej Szkoły podstawowej.

 

12.   Studenci KUL-u będą zbierać przed kościołem w przyszłą niedzielę dobrowolne ofiary do puszek na rzecz Uczelni.

 

IV.               Ogłoszenia różne:

 

13.   W odpust parafialny Niepokalanego  Serca Maryi – w sobotę 12 czerwca –   o 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25 i 50-lecia sakramentu  małżeństwa. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w zakrystii.

 

14.   Na Drodze krzyżowej pojawiła się kolejna IV stacja ? spotkanie z Matką.   Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Życzymy dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego nieodzowne w codziennym życiu.