Pielgrzymka do Meksyku – 03 -12.02. 2011 r.

 

 

 

Dzień 2 : Plac 3 Kultur – Bazylika M. B. z Guadalupe – Teotihuacan

Śniadanie w hotelu. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z górnych kaplic, a potem zwiedzanie tzw. ?miasteczka? Matki Bożej z Guadalupe, na które składają się piękne kościoły i ogrody związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do prehiszpanskiego miasta Teotihuacan, oddalonego o 48 km od stolicy. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos, będące na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jest jedna z najczęściej odwiedzanych stref archeologicznych w całej Ameryce Łacińskiej. Wspaniale piramidy Słońca, Księżyca, Pierzastego Węza są najbardziej fotografowanymi budowlami w Meksyku. Obiadokolacja (szwedzki stół) w pobliżu piramid: Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 3: Muzeum Antropologii i Historii ? City Tour – Xochimilco

Śniadanie w hotelu. Wizyta w Narodowym Muzeum Antropologii i Historii uważanym za jedno z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcja sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna, Msza Święta. Po południu, przejazd do dzielnicy Xochimilco i spływ kolorowymi ?gondolami? po dawnych kanałach azteckich, wśród niegdyś pływających ogrodów indiańskich. Obiadokolacja na łodziach, aprox. 17:00 hrs. Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 4 : Puebla Tepotzotlan ? Tula – Queretaro         

Śniadanie. Wyjazd w kierunku miasteczka Tepotzotlan. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej oraz pięknego barokowego kościoła Św. Ksawerego. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, City Tour po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w postaci autentycznego krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt, itp. Msza Święta. Kolacja. Powrót do miasta Meksyk na nocleg.

 

Dzień 5: Mexico City – Puebla – Cholula-Tonantzintla – Tenango del Aire

Śniadanie. Przejazd do Puebli, zwanej ?Miastem Aniołów?, ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po mieście: Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękna ?Kaplica Różańcowa?, nazwana przez Fryderyka Humboldta w XIX w., ?Ósmym Cudem Świata?, Słodka Uliczka. Wizyta w miasteczku Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Wizyta w Tonantzintla ? pięknym kościółku w stylu baroku folklorystycznego. Przejazd do Tenengo del Aire, wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego prowadzonym przez polskich Ojców Pallotynow. Msza Święta. Powrót do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 6: Cuernavaca- Cacahuamilpa – Taxco

Śniadanie. Przejazd do miasta Cuernavaca, zwanym ?Miastem Wiecznej Wiosny?, wizyta w katedrze (unikalne freski z początku XVII w.), spacer po kolonialnym Placu Broni , oglądanie z zewnątrz dawnego pałacu konkwistadora Hernana Cortesa. Wyjazd z miasta w kierunku jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej ?stolicy srebra?. Msza Święta w kąpiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski i Sw. Sebastiana. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 7: Taxco – Acapulco

Śniadanie.  Msza Święta w kościele Św. Pryski i Sw. Sebastiana, spacer po Taxco, malowniczo położonym na wzgórzach. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Wieczorem, pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada,  które rozsławiły Acapulco na cały świat. Kolacja, nocleg.

 

Dzień 8: Acapulco

Śniadanie. Msza Święta polowa, odpoczynek nad morzem w formule HB lub All Inclusive. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych (Rejs po Zatoce Św. Lucji, w celu poznania rożnych atrakcji Acapulco od strony morza; Laguna Coyuca, stanowiąca bogaty rezerwat fauny i flory tropikalnej, gdzie kręcono, m.in. trzecią część słynnego filmu ?Rambo?).

 

Dzień 9: Acapulco – Mexico City – Warszawa

Śniadanie. Przejazd do Mexico City, wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, Msza Święta. Transfer na lotnisko.

 

Dzień 10: Warszawa

Przelot do Warszawy. Zakończenie świadczeń.

 

1550 USD + 3090 zł/osobę

 

Cena zawiera: przelot na trasie Warszawa ? Mexico City ? Warszawa w kwocie 2990 zł/os, zakwaterowanie w hotelach 3* w czasie objazdu z 2 posiłkami dziennie, w hotelu 4* w Acapulco z all inclusive w pokojach 2 lub 3 osobowych, transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas całego pobytu w Meksyku, ubezpieczenie NW, KL i bagaż, Msze Święte w kościołach, ewentualnie w specjalnie zamówionych salach w hotelach, bilety wstępów do muzeów, stref archeologicznych, parków narodowych, rejs łodzią po pływających ogrodach Xochimilco, rejs łodzią w Acapulco.

 

Cena nie zawiera: wydatków osobistych, napiwków dla przewodnika, kierowcy, bagażowych na lotnisku, artystów umilających swymi występami niektóre kolacje, napoi do kolacji (z wyjątkiem kawy i herbaty), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i odo chorób przewlekłych.

 

Uwagi:

 Cena uwzględnia koszt świadczeń w walucie USD oraz koszt biletu lotniczego w najniższej taryfie, w walucie PLN.

 Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 250 USD/os.

 

Zapisy  z wpłatą 1000 PLN.
Zapisy u proboszcza parafii  O. Waldemara Grubka tel. 81 444 63 02 lub kom. 600 407 351.