III Niedziela W.Postu – 07.03.2010 r.

 


II.                W tym tygodniu:

 

4.      Rekolekcje szkolne dla młodzieży: IX LO i Zespołu Szkół Elektronicznych – rozpoczną się w poniedziałek i potrwają do środy. Rekolekcje dla Gimnazjum nr 7 rozpoczną się w środę i potrwają do piątku. Rekolekcje szkolne dla Szkoły Podstawowej nr 38 i Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej odbędą się w dniach 21-24 marca.

 

5.      Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Adoracji Krzyża, Drodze Krzyżowej  czy Gorzkich Żalach, aby pełniej wejść w tajemnicę miłości Boga do człowieka i konsekwencje ludzkiego grzechu. Kazania pasyjne można znaleźć w plikach m3 na stronie internetowej parafii.

  

6.      Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie zakończone procesją.

 

III.             W przyszłą niedziele:

 

7.      Rekolekcje dla dorosłych, młodzieży pracującej, bezrobotnej i studentów rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je Ks. Stanisław Dyk – wykładowca KUL-u. Szczegóły rekolekcji na plakatach przed kościołem, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej Zwiastun. Już dzisiaj zachęcamy i prosimy o uczestnictwo w tych rekolekcjach, które dla nas, ludzi wierzących, powinny być nie tylko obowiązkiem, ale potrzebą serca, aby w świecie pełnym zamętu i zabiegania zatrzymać się i zapytać o sens naszego życia, o wartości, którymi żyjemy i aby odbudować w sobie na nowo pragnienie świętości, do której nas Bóg powołuje.

 

IV.               Ogłoszenia inne:

 

8.      W związku z zainteresowaniem parafian odbywa się zbiórka ofiar na nowe korony i sukienkę dla Królowej Polski z Jasnej Góry. Ofiary można złożyć w Biurze Radia Maryja w czasie dyżurów.

 

9.      Codzienną modlitwą spłacamy Waszą dobroć. Życzymy Bożej opieki w nowym tygodniu i dużo okazji do czynienia dobra i wielkopostnej pokuty.