II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 03.01.2010 r.

 • Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:
 • ?               Poniedziałek, 04 stycznia, ulice: Powstania Styczniowego, Rogińskiego, Toczyskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka i Kruka.

  ?               Wtorek, 05 stycznia, al. Kraśnicka (numery nieparzyste) oraz ulice: Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Romanowskiego, Żulińskiego, Borelowskiego i Krajewskiego.

  ?               Czwartek, 07 stycznia, ulice: Barszczewskiego, ks. Brzóski, Molickiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Boh. Monte Cassino – blok nr 55, Cieszkowskiego, Magierskiego, Śnieżyńskiego – domy i bloki nr 6, 8 i 10, Farmaceutyczna ? domy i blok nr 4 oraz ul. Wojciechowska ? domy oraz blok nr 36 i 36A.

  ?               Piątek, 08 stycznia, ul. Krasińskiego – bloki nr 3, 6, 10 i 12.

  ?               Sobota, 09 stycznia, ul. Krasińskiego – bloki nr 16 i 18, Zana ? domy i blok nr 13, Namysłowskiego, Struga oraz ul. Irydiona ? blok nr 2.

  ?               Poniedziałek, 11 stycznia, ul. Irydiona ? bloki nr 4, 6, 8 i 10 oraz ul. Leonarda ? bloki nr 5 i 7.

   

  Porządek wizyty duszpasterskiej do 11 stycznia z wyszczególnieniem od jakiego nr rozpoczynać się będzie Kolęda, wywieszony jest w gablocie ogłoszeń przed głównymi drzwiami kościoła i na stronie internetowej parafii 

   

  Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby w domach była przygotowana poświęcona woda i kropidło. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii a kropidła można nabyć w naszym punkcie ksiązki. Przypominamy, ze ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej są dobrowolne i są wyrazem troski o kościół. Ofiary, które składamy w tym roku są przeznaczone na dalsze prace remontowe wewnątrz kościoła i na zewnątrz. W tym roku rozpoczniemy wystrój prezbiterium: otoczenie tabernakulum, drewniane stalle i wystrój ścian prezbiterium. Jest także wykonywany drugi zabudowany konfesjonał i modernizacja zakrystii dla kapłanów. W okresie letnim będzie także wykonane wejście do dolnego kościoła od strony ?starego kościoła?.

   

  Informujemy, ze jest już kolejna VI stacja Drogi Krzyżowej. Dzięki waszej hojności mamy już pokrycie finansowe na całą Drogę Krzyżową.

   

  W tym roku nasza parafia obchodzi 60-tą rocznicę powstania i 10-tą konsekracji kościóła. Podczas wizyty duszpasterskiej otrzymamy okolicznościowy folder.  

  3. W naszej parafii będziemy przyjmować relikwie św. Jana Marii Vianney?a ? patrona roku kapłańskiego, który przeżywamy w kościele. Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy za kapłanów, którzy nam służą posługą sakramentalna. W piątek o godzinie 17.30 zapraszamy  na wspólny różaniec w intencji kapłanów a o godzinie 18.00 na Mszę św. z ucałowaniem relikwii. 

  4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania i Rodziców zapraszamy na kolejne spotkanie w sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

  II. W przyszła niedzielę:

  1. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia.
  2. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się w przyszłą niedzielę w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci ? ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

  III. Ogłoszenia inne:

   

  1. Siostry Kapucynki, które prowadzą w naszej parafii Dom dla dzieci im. Matki  Weroniki i budują drugi dom w Wąwolnicy im. Jana Pawła II –  są w trudnej sytuacji materialnej związanej z nieplanowaną inwestycja nakazaną przez przepisy przeciwpożarowe ? dobudową drugiej klatki schodowej w domu przy ul. Romanowskiego. Bardzo proszę i zachęcam do naszej wspólnej  pomocy materialnej Siostrom. Siostry w przyszłą niedziele przed kościołem będą zbierały ofiary na spłacenie długów nieplanowanej inwestycji. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.
  2. Odział Lubelski Towarzystwa Przyjaciół KUL zaprasza na coroczne spotkanie opłatkowe w niedziele 10 stycznia. Spotkanie rozpocznie się Msza św. O godzinie 13.00 w kościele akademickim.
  3. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech Pokój i Miłość, które przynosi nam Jezus, stanie się udziałem waszych Rodzin i Przyjaciół.