III Niedziela Adwentu -13.12.2009 r.

II.                W  tym  tygodniu;   

 • W środę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będzie ona połączona z Mszą św. Roratnią o godzinie 6.30 w dni powszednie. Natomiast o 21.00 zapraszamy na Apel Papieski w intencji o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.   
 • Jarmark ze zdrową żywnością ekologiczną w sobotę w Gimnazjum nr 7 przy ul. Kasińskiego w godzinach 12.00 -15.00.   
 • W sobotę swoje imienny obchodzą: O. Dariusz Polak i O. Dariusz Miastowski ? ojciec duchowny naszego Seminarium. Msza św. w ich intencji w sobotę o godzinie 6.30.  
 • Siostry Kapucynki zapraszają nas serdecznie na Koncert Charytatywny, który odbędzie w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 w naszym amfiteatrze. Podczas koncertu zespołu ?Schocolad? odbędzie się aukcja i kiermasz kartek świątecznych. Zebrane środki są przeznaczone na budowę Domu  dla dzieci w Wąwolnicy prowadzonego przez Siostry. Zachęcamy do hojności i wzięcia udziału w tej cennej inicjatywie.  
 • III. Ogłoszenia inne:  

  1. Dziękujemy Bogu  za przeżyte rekolekcje i za liczny udział parafian i sympatyków naszego kościoła. Z niepokojem zauważyliśmy nikły udział dzieci i młodzieży gimnazjalnej w rekolekcjach. Zachęcamy rodziców do zadania sobie pytania: czy dołożyli starań w trosce o życie religijne, aby ich dzieci uczestniczyły w rekolekcjach?  
  2. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim ofiarodawcom za przyniesione w ubiegłym tygodniu dary żywnościowe. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zrobić 120 paczek świątecznych.  
  3. Od początku grudnia w naszej parafii mamy drugą organistkę. Pani Wiktorii życzymy wytrwałości w pojęciu tej ważnej posługi w kościele, a wszystkim wiernych dobrej współpracy poprzez czynny udział w śpiewie pieśni.  
  4. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafię i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam pragnienie bliskości Boga szczególnie w modlitwie i życiu sakramentalnym.