aktualia

Przekaż

1%

na Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii "Poczekajka"

 Nr KRS 0000312130

Adres Parafii
Parafia Rzymskokatolicka
Niepokalanego Serca Maryi
i św. Franciszka z Asyżu

Al. Kraśnicka 76
20-718 Lublin

lub  81 444 63 01
fax. 81 442 02 22
e-mail: parafiapoczekajka@poczekajka.pl

Bank PEKAO SA
IV Oddział w Lublinie

Konto Parafii PLN:

47 1240 2500 1111 0010 1318 0734

Konto Parafii USD:

82 1240 2500 1787 0010 3019 9098

 Konto Parafii EURO:

78 1240 2500 1978 0010 3166 6445

Ogłoszenia Duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła - 28.09.2014 r.

 I. W dzisiejszą niedzielę:

 1. Koronka na ulicach Miast-dziś o godzinie 15.00. Zgromadzimy się na modlitwę  przed sklepem  E. Leclerc oraz  przy obelisku Powstańców Styczniowych przy skrzyżowaniu Monte Cassino i Al. Kraśnickiej

 2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - dziś o godzinie 18.00.

 3. Spektakl - komedia „Rosja według Czechowa”   - część druga – w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego - dziś w amfiteatrze o godzinie 19.15. Wydarzenie realizowane jest przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie w ramach projektu  „Z  Kulturą do Nieba”.   Wydarzenie organizowane w są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin. Serdecznie zapraszamy.

 4. Dzisiaj zbiórka dobrowolnych ofiar do skarbon ustawionych przy wyjściach z kościoła na diecezjalny „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu - Diecezjalne Radio eR”.

 II. W tym tygodniu:

 5. Msza św. imieninowa O. Rafała Sońty – wicerektora naszego Seminarium w poniedziałek o godzinie 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. Podczas  objawień w Fatimie Matka Boża wielokrotnie zachęcała do codziennego odmawiania Różańca. Prosiła też o modlitwę w intencji grzeszników, ponieważ wielu z nich idzie do piekła, dlatego że nikt się za nich nie modli. W środę zaczyna się miesiąc Różańca św., który odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy na Różaniec we wtorki, środy i czwartki na godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach.

7. W sobotę - 4 października przypada Uroczystość odpustowa św. Franciszka z Asyżu, patrona naszego kościoła i Założyciela Rodzin Franciszkańskich. Jest to święto naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej. Zapraszamy i prosimy o liczne uczestnictwo tego dnia w uroczystościach odpustowych, aby wpraszać za wstawiennictwem św. Franiczka potrzebne łaski dla swoich Rodzin i naszej parafii dziękując mu za opiekę nad nami. Niech będzie to  nasze świadectwo przywiązania do tego kościoła i wspólnoty parafialnej. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 6.05 zapraszamy na Godzinki o św. Franciszku. Msze św. będą odprawiane w porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30,10.00, 16.30 i o 18.00 uroczysta Suma po której będzie Transitus - nabożeństwo pamiątki śmierci św. Franciszka, z uczczeniem Jego relikwii. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże Ks. płatat Eugeniusz Derdziuk.

 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:

I czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w kaplicy okrągłej.  

I piątek -     dzień wynagrodzenia za grzechy.  Spowiedź  pół godziny przed Mszami św.  Dla dzieci od   godz.16.00 spowiedź i  Msza św. o godz. 16.30. 

I sobota - Msze św. według porządku dnia świątecznego. Z racji odpustu nie będzie wieczornego nabożeństwa i procesji maryjnej.

 III. W przyszła niedzielę:

 9. Spotkanie popielgrzymkowe – w przyszłą niedzielę o godzinie 19:00 w sali konferencyjnej. Zapraszamy zarówno tegorocznych pielgrzymów na Jasną Górę jak i tych którzy pielgrzymowali w minionych latach.

  IV. Ogłoszenia inne:

 10. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. W imieniu ks. Dziekana naszego dekanatu zapraszamy w najbliższą sobotę do kościoła pw. Sw. Rodziny, gdzie o godzinie 10.00 wyruszy  procesja z obrazem Matki Bożej  do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej, gdzie obraz pozostanie na stałe i tam o o o godzinie 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza św.

 11. Wspólnota Franciszkanów świeckich zaprasza młodzież i dorosłych, którzy chcieliby żyć Ewangelią za przykładem Św. Franciszka z Asyżu na spotkania w każdą sobotę o godz. 17.00 w okrągłej sali pod kościołem wejście przy okrągłej kapicy.

 12. Dziś do kawiarenki u Franka na domowe ciasto i smaczną włoską kawę zapraszają członkowie Domowego Kościoła.

 13. W okresie wakacji były prowadzone prace remontowe w naszym kościele. Zostały wymienione duże okna w trzech zakrystiach i w sali konferencyjnej, uporządkowane wnęki w dolnej części kościoła i przygotowane dwie nowe sale duszpasterskie za amfiteatrem a także mechanicznie osuszone powieszenia w dolnej części kościoła. Na zewnątrz kościoła została położona izolacja pozioma we wnękach zewnętrznych kościoła. Koszt tych prac to ponad 140 tys. zł. W znacznej części koszty zostały pokryte z ofiar składanych podczas wizyty duszpasterskiej. Brakuje nam jeszcze ponad 30 tys. zł. do zapłaty za wykonane prace. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontów. W miarę waszych możliwości prosimy wsparcie materialne.

 14. Wszystkim studentom, także naszym braciom klerykom rozpoczynającym nowy rok akademicki życzymy zapału do zdobywania wiedzy   i obfitości Bożych darów. Niech obfitość Bożych darów stanie się  udziałem waszych Rodzin a św. Franciszek – patron naszego kościoła niech wyprasza gorliwość w pełnieniu woli Boga.

 15. Dzisiejsza Niedziela jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Odmówmy teraz modlitwę napisaną przez papieża Franciszka do Świętej Rodziny w intencji Synodu:

   

Modlitwa

 

Jezu, Maryjo i Józefie w Was kontemplujemy blask prawdziwej miłości,
do Was zwracamy się z ufnością. Święta Rodzino z Nazaretu,
uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,
autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi.
Święta Rodzino z Nazaretu niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza
przemocy, zamknięcia i podziałów:
ktokolwiek został zraniony albo zgorszony niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu, oby przyszły Synod Biskupów
mógł przywrócić wszystkim świadomość sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,
jej piękna w Bożym zamyśle.

Jezu, Maryjo i Józefie Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania. AMEN

 

 

<< Start< Poprzednia12345678910Następna >Zakończenie >>

Zamknij

Na stronie używamy plików cookie w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz tworzenia statystyk. Jeśli się nie zgadzasz na cookies, zmień ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.