Duszpasterze

WSPÓLNOTA KLASZTORNA BRACI KAPUCYNÓW NA POCZEKAJCE 

 

Proboszcz parafii:

Br. Waldemar Grubka OFMCap., kapłan
Ur. 15.05.1966 r. w Lubartowie (diec. lubelska), śluby wieczyste: 10.01.1993, święcenia kapłańskie: 22.05.1994.

Podejmowane posługi:
Żywy Różaniec, przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i do Bierzmowania,  parafialna strona internetowa, SPP Poczekajaka.

 

Wikary parafii:

Br. Tomasz Mantyk  OFMCap., kapłan
Ur. 15.02.1984 r. w Szczecinie (diec. szczecińsko-kamieńska), śluby wieczyste: 13.01.2013, święcenia kapłańskie: 08.06.2014.

Podejmowane posługi:: duszpasterstwo młodzieży, katecheta Gimnazjum nr 7, Oaza Rodzin.  

 

Wikary parafii:

Br. Andrzej Cebula OFMCap., kapłan
ekonom

Ur. 04.03..1976 r. w Wałczu  (diec. Koszalińsko-kolobrzeska), śluby wieczyste: 16.02.2003, święcenia kapłańskie:30.05.2004.

Podejmowane posługi: Liturgiczna Służba Ołtarza (Ministranci). Oaza Rodzin, duszpasterz dzieci, Grupa Modlitwy Dzieci Fatimskich.

Duszpasterze:  
 

 

Br. Jarosław Kubera  OFMCap., kapłan
gwardian  wspólnoty klasztornej 
i rektor Seminarium

Ur. 15.10.1977 r. w Lublinie (diec. lubelska), śluby wieczyste: 11.01.2004, święcenia kapłańskie: 15.05.2005.

Podejmowane posługi:  Oaza Rodzin.

 

 

Br. Henryk Krajewski OFMCap., kapłan
senior wspólnoty  (czasowo w USA)

Ur. 10.01.1931 r. Ćwikły Rupie (diec. łomżyńska), śluby wieczyste: 15.08.1954, święcenia kapłańskie: 01.07.1958.

 

Br. Krzysztof Groszyk OFM Cap., kapłan
kapelan szpitalaUr. 30.05.1956. w Goworowie. (diec. łomżyńska), śluby wieczyste: 13.09.1981, święcenia kapłańskie: 30.03.1983.

Podejmowane posługi: Oaza Rodzin, posługa chorym.

 

 

 

Br. Andrzej Derdziuk OFMCap., kapłan
Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła IIUr. 24.01.1962r. w Skierbieszowie (diec. lubaczowsko-zamojska), śluby wieczyste: 11.01.1987, święcenia kapłańskie: 09.06.1987.
Podejmowane posługi: spowiedź sióstr Zakonnych, Grupa Modlitwy O. Pio.
 

 

Br. Dariusz Polak OFMCap., kapłan

Ur. 14.06.1961r. w Jaszczowie. (diec.lubelska), śluby wieczyste: 04.05.1997, święcenia kapłańskie: 24.08.1997.

 

 

Br. Radomir Kryński OFMCap., kapłan
ojciec duchowny WSD Braci Kapucynów Ur. 21.03.1966 r. w Kętrzynie (archidiec. warmińska), śluby wieczyste: 12.01.1993, święcenia kapłańskie: 30.05.1993.

Podejmowane posługi:Wspólnota Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej, egzorcysta.   

 

 

Br. Adam Dobrodziej OFMCap, kapłan
 Ur. 12.04.1967 r. w Opocznie. (diec.płocka), śluby wieczyste: 12.01.1997, święcenia kapłańskie: 31.01.1998.

Podejmowane posługi: Legion Maryi, posługa chorym, Oaza Rodzin.

 

 

Br. Jarosław Banasiuk OFMCap., kapłan 
wicerektor WSD Braci Kapucynów

  1. 17.01.1975 r. w Międzyrzecu Podlaskim (diec. lsiedlecka), śluby wieczyste: 06.01.2001, święcenia kapłańskie: 19.05.2002.

Podejmowane posługi: asystent Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i  Młodzieży Franciszkańskiej, spowiednik Sióstr i rekolekcjonista.

 

 

 

Br. Tomasz Mączewski OFMCap., kapłan
Ur. 12.02.1976 r. w Bydgoszczy (diec. bydgoska), śluby wieczyste: 09.01.2005, święcenia kapłańskie: 04.05.2006.

Podejmowane posługi: katecheta ZSE, Neokatechumenat,  Oaza Rodzin, duszpasterstwo dzieci przedszkolnych. 

 

 

 

Br. Przemysław Kryspin  OFMCap., kapłan
Ur. 28.08.1979 r. w Mrągowie  (diec. warmińska), śluby wieczyste: 09.01.2005, święcenia kapłańskie: 04.06.2006.

Podejmowane posługi: Oaza Dzieci Bożych i Młodzieżowa. Grupa Modlitwy św. Rity, spowiednik  Sióstr Zakonnych, Oaza Rodzin. 

 

 

 

Br. Szczepan Dzyr OFMCap., kapłan

Ur. 25.01.1980 r. w Parczewie  (diec. siedlecka), śluby wieczyste: 07.01.2007, święcenia kapłańskie: 11.05.2008.

Podejmowane posługi: katecheta IX LO, duszpasterz Odnowy w Duchu Świętym,  posługa wśród chorych, Neokatechumenat.

 

 

Br. Tomasz Rogaliński OFMCap., kapłan
kapelan szpitala
Ur. 30.05.1973 r. w Wągrowcu (diec. gnieźnieńska), śluby wieczyste: 13.01.2008, święcenia kapłańskie: 31.05.2009.
Podejmowane posługi: Neokatechumenat.
 

 

 

Br. Paweł Kaczorek OFMCap., kapłan

Ur. 23.12.1979 r. w Mławie  (diec. płocka), śluby wieczyste: 13.01.2008, święcenia kapłańskie: 23.05.2010.

Podejmowane posługi: Grupa AA,  Biuro „Radia Maryja”, spowiednik Sióstr zakonnych, posługa wśród chorych.

Bracia zakonni:  
 

 


Br. Henryk Piłat OFMCap.

kanclerz kancelarii parafialnejUr. 02.03.1964 r. w Dubience (archidiec. lubelska), śluby wieczyste: 31.10.1991.Grupy parafialne, którym posługuje: Caritas przy parafii
 

 

Br. Zygmunt Komińczyk OFMCap.
zakrystian
Ur. 28.07.1940 r. w Korzuszkach (diec. siedlecka), śluby wieczyste: 24.04.1999.
 

 

Br. Józef Gruda  OFMCap.
furtian13.08.1963. w Siedlacach  (diec. siedlecka), śluby wieczyste: 04.03.1990.
 

 

Br. Andrzej Zajkowski OFMCap.
furtian
Ur. 23.02.1980 r. w Zambrowie (diec. łomżyńska ), śluby wieczyste: .
Goście  
 

 

Br. Leopold Marek OFM –  kapłan doktorant KUL
 

 

 Br. Solan Dąbrowski OFM – kapłan doktorant KUL 
 

 

Br. Magnus Kula OFM – kapłan doktorant KUL